Co myśleć o tych słowach mojego chłopaka?

Dzień dobry, szukam pomocy ponieważ już nie wiem co mam zrobić . Jestem z moim chłopakiem już rok . Generalnie nasz związek można uznać za szczęśliwy . Gdy jest między nami wszystko dobrze to mówi że mnie kocha . Stara się . Wspiera i zawsze mogę na niego liczyć . Mówi że nie może mnie stracić że chce być ze mną na stałe . Wziąć ślub itp. Jednak gdy przychodzi kłótnia bądź on ma poprostu zły dzień to już nagle mówi że ma mnie dość że nie jestem mu potrzebna że zniszczyłam mu życie i że mnie nie kocha . Jak mu przechodzi to przeprasza i mówi że to wszystko w złości . Proszę mi powiedzieć co mam zrobić w takiej sytuacji. Już rozmawiałam z nim wiele razy że mnie to rani i boli ale nie przynosi to skutków . Kocham go i chce walczyć o nasz związek ale już nie daje rady z tymi przykrymi słowami

Witam serdecznie,

Mam poczucie,że ogólnie mamy coraz niższą kulturę ogólną,bo ona przestała obowiązywać nawet osoby publiczne,nie mówiąc o mediach,ani tym,co można oglądać i słuchać na codzień. Tym bardziej świadomie trzeba zacząć od "inwentaryzacji" codziennych wpływów/ludzi w otoczeniu,tego,co czytamy,oglądamy/ i jeśli oboje jesteście wciąż jeszcze na tyle wrażliwi,że dostrzegacie momenty braku szacunku we wzajemnym kontakcie,zainwestować w jakąś formę pomocy : psychoterapii pary,treningu asertywności, lub warsztatów "porozumienia bez przemocy".Nie jest to ,co prawda edukacja stricte kulturalna,ale jednak bardzo pożyteczny trening zastępowania wybuchów złości odpowiednimi słowami,zanim znieważy się drugą osobę w sposób nieodwracalny. Katowice mają wiele ośrodków i poradni psychologicznych,pedagogicznych,które takie formy prowadzą.Życzę powodzenia i trzymam kciuki.