Co oznacza taka obojętność wobec wielu spraw?

Dzień dobry Mam 20 lat. Od jakichś dwóch miesięcy doskwiera mi emocjonalne zoobjętnienie. Przedtem czułam się zmotywowana, gotowa na nowy rok studencki. Obecnie czuję wypalenie, trudno mi się za cokolwiek zabrać, większość rzeczy odwlekam w czasie. Dodam że w kontaktach z bliskimi osobami czy ogólnie z ludzmi ten stan zoobjętnienia równiez występuje. Odnoszę wrażenie ze jedynie istnieję, a nie żyję. Często czuje zmęczenie, brak chęci. Większość czasu spędzam ostatnio przed ekranem telefonu. Przestało zależeć mi na rozwijaniu się, nauce. Nie chciałabym zawalić studiów ale od jakiegoś czasu wydają mi się one zupełnie nierealne. Czasem czuję przygnębienie, ale przez większość czasu odczuwam tą obojętność, która nie pozwala mi się wewnętrznie ogarnąć. Nie wiem już co robić. Proszę o pomoc

Dzień Dobry Pani:)

Dziękuję Pani za zaufanie.

Zaprezentowane przez Panią symptomy oraz niemoc wskazują na obniżenie nastroju, co może wskazywać na przewlekający się stan depresyjny.
Anhedonia (zobojętnienie, brak odczuwania emocji, uczuć oraz brak odczuwania przyjemności zmysłowych oraz radości życia) jest jednym z symptomów głębszego zaburzenia nastroju.

Faktycznie, stany, które Pani u siebie opisuje, mogą budzić Pani niepokój i bardzo dobrze, że dzieli się Pani swoimi obawami oraz wątpliwościami, szukając specjalistycznej pomocy dla Siebie.
Ale czy taka pomoc online miałaby wystarczyć?

Zalecałabym Pani, by skonsultowała się Pani z Poradnią Zdrowia Psychicznego, w ramach NFZ-tu albo prywatnie.

Wracając do Pani opisu, potrzebuje Pani specjalistycznej/profesjonalnej pomocy.
Pomoc specjalistyczna jest dla Pani niezbędna.
Stan psychiczny, w jakim się Pani znajduje, sam nie zniknie, tym bardziej wskazana jest dla Pani aktywna i zaangażowana współpraca z Lekarzem oraz z Terapeutą.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej potrzebne, oraz szczęśliwego Nowego Roku!

irena.nielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605