Co oznacza ten ból w klatce piersiowej po Covid?
M lat 32. Covid w maju byl lekko objawowy. W badaniu osluchowym brak czegoś niepokojącego. Ból w klatce piersiowej głównie na środku. Wynik: zaznaczone poszerzenie cienia górnego śródpiersia po prawej stronie o wyglądzie cienia naczyniowego. Poza tym pola płucne i cienia środkowy rtg bez zmian

MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Dzień dobry,
bardzo dobrze, że po przejściu zakażenia Covid-19 zdecydował się Pan na wykonanie badań diagnostycznych. Można wnioskować, że skłoniły Pana do ich przeprowadzenia dolegliwości ze strony klatki piersiowej. Z Pańskiej relacji wynika, że sam przebieg zakażenia był łagodny. W badaniu osłuchowym lekarz nie stwierdził niepokojących stanów. Jeśli chodzi natomiast o zamieszczony w treści pytania wynik RTG, to warto byłoby go skonsultować z lekarzem specjalistą. Wydaje się, że Pańskie dolegliwości mogą mieć bezpośredni związek z jego wynikiem, chociaż wcale nie muszą. Pewne jest natomiast to, że ten opis powinien zobaczyć lekarz. Dodatkowo warto wykonać sobie podstawowe badania krwi w tym morfologię z rozmazem, OB, CRP, poziom hormonów tarczycy, cholesterolu, cukru czy prób wątrobowych. Te parametry często ulegają zachwianiu u pacjentów, którzy przechodzili Covid-19 i nie są one obojętne dla powstawania powikłań oraz pojawiania się potem różnego rodzaju niepokojących objawów. Z tego też względu zachęcamy do kontaktu z lekarzem i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/przeszli-covid-19-dzis-walcza-z-powiklaniami
https://koronawirus.abczdrowie.pl
https://portal.abczdrowie.pl/bol-w-klatce-piersiowej-moze-byc-objawem-jednej-z-tych-7-rzeczy
https://portal.abczdrowie.pl/grozne-powiklania-po-chorobie-covid-19-jakie-narzady-moze-uszkodzic-koronawirus