Co oznacza wynik badania amylazy przy WZJG?

witam mam pytanie choruje na wzjg, biore asam 500mg 4tabl, dziennie od jakiegos mies.zauwazylem krew w stolcu i pobolewanie pod lewym zebrem zrobilem badanie moczu pod katem trzustki amalyza wyszla 196 w normie dzis rano bylem w ubikacji i znow sie troche krwi pojawilo le karza prwoadzocego mam za 12 dni czekac czy isc do lekarzaz rodzinnego a moze zwiekszyc dawke asamxu samemu oprucz krwi czuje sie dobrze nie mam bieguneg. a moze to chemorojdy pozd.

Lek. Tomasz Budlewski

Opis wskazuje na zaostrzenie wzjg. Konieczna wizyta u lekarza rodzinnego lub gastroenterologa