Co oznaczają drżenia ciała?

Witam, moje dolegliwości zaczęły się około miesiąca temu, zaczęło się od skoków ciśnienia , drżenia całego ciała i trudności z oddychanie, płytki oddech , wylądowałem na SORze gdzie stwierdzili zapalenie płuc , bralem tydzień augumentin który nic nie dał a podczas jego zażywania czułem się fatalnie , po tygodniu zrobiłem ponownie rtg i pulmonolog nic nie stwierdził , wykonałem większość podstawowych badań jak EKG, morfologia , tarczyca , echo , holter oraz spirometria , wszystkie w porządku , teraz pozostał mi dyskomfort w głowie i od czasu do czasu w ciągu dnia kłujące bóle w różnych miejscach głowy. Nie wiem co mi jest, mam tez zaburzone widzenie jakby przymulony wzrok czasem mni łapie w ciągu dnia. Dodam ze ostatni rok miałem bardzo nerwowy a ostatnie kilka miesiącu jeszcze bardziej stresujących, potem zacząłem przejmować się strasznie swoim zdrowiem jak pobolewala mnie głowa a potem zaczęło się to co pisałem na początku. Podejrzewam nerwice a nie jest do tego przekonany , czy to może być nerwica? Pozdrawiam 21 Lat mężczyzna
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Co oznacza to drżenie głowy i ciała?

Dzień dobry, od ponad 2 tygodni występuje u mnie drżenie głowy i całego ciała (początkowo było to bardzo silne, z czasem było coraz lepiej jednak nadal czuję jak ta głowa mi drży natomiast nie tak mocno jak początkowo), występuje też ból głowy. Najczęściej boli mnie z tyłu i w skroniach. Jest to taki normalny ból i czasami pulsujący (kiedy przykładam palce do skroni to czuję pulsujące żyły). Głowa nie boli mnie cały czas. Bywają momenty kiedy moje serce bardzo szybko zaczyna bić. Czasami też mam zawroty głowy i bywają momenty kiedy ultra wyczuwam puls na szyi i słyszę jakby jego bicie. Dodam jeszcze, że zaczęło to się w dzień, kiedy miałam dużo stresu i kiedy wypiłam kawę, co u mnie jest rzadkością. Boję się, że to może być coś złego, konkretnie góz mózgu i nie mogę przestać o tym myśleć. Proszę o ewentualną diagnozę. Z góry dziękuję za pomoc.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

DRŻENIE GŁOWY CIAŁA< BICIA SERCA I NIEPOKÓJ.... u młodej osoby, częste w stresie, czasem ze zmęczenia, napięcia, w anemii, niedoborach elektrolitowych, po lekach, UŻYWKACH< PAPIEROSACH, ALKOHOLU etc etc

Jakie objawy, wywiad, schorzenia ??? Do dalszej diagnostyki po pełnym badaniu Pacjentki Jakie wyniki morf, żelaza, glukozy?? Jak TSH, elektrolity?? do interpretacji klinicznej!!! Problem na pewno bardziej przewlekły i złożony!! . Konieczna pełna konsultacja neurologiczna, analiza wyników badan i pełny wywiad, dłuższa rozmowa Najważniejszy stan Pacjenta : fizyczny i psychiczny , inne schorzenia, przyjmowane leki, ale też sytuacja życiowa, rodzinna w pracy i w otoczeniu ; W okresie pandemii obserwuję dużo więcej zaburzeń lękowo-depresyjnych i psychosomatycznych!! Pozdrawiam i zapraszam na pełną konsultację !!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Co może oznaczać drżenie ciała przy cukrzycy?

witam córka lat 12 choruje na cukrzyce t.1. 3 lata temu miała epizod ciężkiej hipoglikemii, zrobiono EEG wyszła fotowrażliwość neurolog stwierdził ,że to nic takiego ponieważ jest niskiego stopnia. Pół roku temu kolejna hipoglikemia i znów EEG wynik prawidłowy. Od jakiegoś czasu córka mówi ,że nad ranem czyje ,że się trzęsie , drży nie potrafi tedo dokładnie opisać, trwa to kilka sekund a potem zsypia, nie jest to związane ze spadkiem cukru,nie występuje każdej nocy.Bardzo się martwię.
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania

sądzę że należy udać się do lekarza neurologa i wizyta w poradni polisomnografii.

0

Proszę też pamiętać
Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę oraz z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej choruje również na polineuropatię cukrzycową.
Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.
Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.
Polineuropatia może dotyczyć również włókien autonomicznych co przejawia się zaburzeniem czynności przewodu pokarmowego ( biegunki, zaparcia), układu sercowo-naczyniowego ( zaburzenia rytmu serca, spadki ciśnienia tętniczego krwi) lub układu moczowo płciowego np impotencja.
Leczenie neuropatii jest trudne i złożone. W zasadzie nie istnieją leki zatrzymujące postęp choroby. Leczenie skupia się głownie na uśmierzaniu bólu. Skuteczność klasycznych leków przeciwbólowych jest niewielka. W przypadku polineuropatii cukrzycowej klasyczne NLPZ są wręcz przeciwwskazane ze względu na ryzyko działań niepożądanych w stosunku do nerek, które i tak są narażone na uszkodzenie w przebiegu cukrzycy ( nefropatia cukrzycowa).
Do leków mających działanie przeciwbólowe należą niektóre leki przeciwdepresyjne i przeciwdrgawkowe. Pomocniczo stosuje się dożylne wlewy z lidokainy oraz miejscowo kapsaicynę.

Stosuje się też leki poprawiające funkcjonowanie uszkodzonych nerwów: kwas α-liponowy (ALA) oraz witaminy z grupy B, generalnie są to leki zarejestrowane do leczenia polineuropatii cukrzycowej.
Bardzo ważne jest rehabilitacja i usprawnianie, które w pewnym stopniu hamuje postęp zaników mięśniowych.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty