Co powoduje gorączkę i gęstą wydzielinę?

Od kilku dni (5) gorączka, która nie spada poniżej 37 mimo zażywania leków przeciwgoraczkowych. Utrzymuje się ona zazwyczaj w granicy 38,2-4 nocami powyżej 39 stopni. Do tego mocny ból gardł, nieustający mimo zużywania leków na gardło. Zatoki zatkane, choć nosem mogę oddychać, ale nie do końca normalnie. Kilka razy wyplułem strasznie gęstą wydzieline, bardzo żółta, widziałem w niej też trochę krwi. Co mi dolega?

Jakub Migoń

Witam! Wysoka gorączka oraz opisane przez Pana objawy wskazują na infekcję górnych dróg oddechowych o etiologii bateryjnej. Do postawienia rozpoznania oraz wdrożenia odpowiedniego leczenia (antybiotykoterapia) niezbędne jest badanie fizykalne przeprowadzone przez lekarza pierwszego kontaktu. Zalecam wizytę u lekarza POZ, zaznaczam że nieleczona infekcja bakteryjna może prowadzić do poważnych powikłań które mogą wymagać hospitalizacji.