Co robić, gdy mój partner popełnia dużo błędów ortograficznych?

Dzień dobry, co zrobić, gdy partner życiowy popełnia błędy ortograficzne i interpunkcyjne? Jak zmotywować go do nauki? To powód częstych kłótni w związku, jednak kłótnie nie przynoszą rezultatu. Jesteśmy wykształceni, pracujemy, dużo czytamy. Jednak gdy partner występuje pisemnie w naszym wspólnym imieniu, policzki palą mnie ze wstydu. Poprawiam go, a on się złości. Co robić?

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Dzień dobry,

dysleksja nie jest kwestią nauki, tylko ćwiczeń.

Jeśli człowiek ćwiczy, to popełnia dużo mniej błędów. Kiedy przestajemy ćwiczyć znów popełniamy błędy. \Pani partner nie jest juz w szkole i dlatego nie ćwiczy, i słusznie. umówcie się, że pisma oficjalne bedzie Pani sprawdzała, lub jak to robią inni, wrzucamy tekst do worda i podkreslaja się błędy. Tam, gdzie się nie da sprawdzić a trzeba napisac, można przeprosić za błędy z powodu dysleksji i po sprawie.

Pozdrawiam!