Jak rozpalić uczucie na nowo?

Witam, mam 18 lat i byłam z chłopakiem ponad 2 lata, zerwał ze mną, ponieważ wygasły mu uczucia do mnie. Było dużo kłótni. Jego zdaniem moge sie umawiać z kimś innym, ale chciałabym żeby to on wrócił do mnie. Wiem że nie moge go zatrzymać na siłe, ale co moge zrobić, żeby ponownie wzbudzić jego uczucia do mnie? Ustaliliśmy, że utrzymujemy kontakt, możemy normalnie pisać i rozmawiać.

Proponuję po pierwsze uszanować decyzję byłego chłopaka i nie robić nic a siłę. Proszę się zachowywać swobodnie, jak do każdej innej osoby. Myślę, że swoboda, autentyczność i szczerość zachowań może być tu kluczem do tego, by - być może - chłopak znów zwrócił na ciebie uwagę jak na potencjalną partnerkę. Pozdrawiam

Być może rozłąka, czas, który spędzacie Państwo osobno bez pisania smsów lub na komunikatorze w portalach społecznościowych ani bez rozmów telefonicznych czy też osobistych, wpłynie pozytywnie na Panią i byłego chłopaka.
Czas rozłąki jest idealny, by przeanalizować związek, popatrzeć wstecz, zastanowić się co mi się w tej relacji podobało, a z czego ja nie byłam zadowolona? Z jakich powodów pojawiały się kłótnie? Czego dotyczyły? Czy te kwestie można wspólnie zmienić? Czy partner oczekiwał, że to ja się zmienię i dostosuję do niego? Czego ja nie chcę w związku, a co jest mi bardzo potrzebne?
Te powyższe pytania, jak zapewne jeszcze wiele więcej, mogą pomóc Pani spojrzeć obiektywnie na tę relację, wyciszyć się, pomyśleć o sobie i przede wszystkim teraz zadbać o siebie.

Trudno jest zmusić kogoś do miłości, a wypalonych uczuć często nie da się na nowo rozpalić. Oczywiście może Pani próbować, ale może warto pogodzić się z decyzją chłopaka i odpuścić. Czasami właśnie pozorny brak zainteresowania powoduje, że druga strona zaczyna tęsknić.
Warto się też zastanowić czy oprócz Pani uczuć jest jeszcze coś co Was łączy oraz co sprawiło, że się rozstaliście. Pisze Pani, że było dużo kłótni...Czego dotyczyły? Czy jest szansa, że nie pojawiłyby się znowu?
Bez względu na to czy chłopak wróci do Pani czy nie, sugeruję żeby wyciągnąć wnioski z tej relacji, tak by nie popełniać pewnych błędów w przyszłości.

Pozdrawiam serdecznie.