Czy warto za wszelką cenę walczyć o miłość?

Czy warto walczyć o miłość? Po sześciu latach związku rozstaliśmy się z chłopakiem. W tym czasie były zarówno radosne jak i smutne momenty. Było między nami różnie. Mój chłopak nie potrafił zaakceptować moich służbowych wyjazdów zarówno delegacji jak i integracyjnych. Ja w tamtym momencie nie potrafiłam z nich zrezygnować. Chciałam zwiedzać świat. Już 1,5 roku nie jesteśmy razem. Zrozumiałam wiele spraw. Zmieniłam się, zmieniłam podejście do życia. Zrozumiałam jak bardzo go kocham. On jest z inną kobietą. Ja również mam kogoś. Nie potrafię jednak być szczęśliwa. Cały czas myślę o byłym. Czasem piszemy ze sobą. Wspominamy wspólne chwile, fantazjujemy. Nie raz z nim rozmawiałam na temat powrotu. Twierdzi, że za dużo się spraw nawarstwiło. Ostatnio również zaczął pisać. Znów była to dla mnie iskierka nadziei, że może jednak zmienił zdanie. Napisałam mu o moich emocjach, uczuciach, że nasze rozmowy nie są mi obojętne. Nie odniósł się do mojego wyznania. Zmienił temat. Czy warto jeszcze walczyć? Jak to zrobić? Jak uporać się z taką miłością?

Szanowna Pani,

jeśli chłopak nie podejmuje rozmowy, jest w innym związku podobnie jak Pani, może dobrze byłoby docenić ten fakt i zakończyć relację. Proszę zastanowić się, za czym Pani tęskni, czego Pani potrzebuje, czego Pani brakuje? W jakimś stopniu okłamuje Pani obecnego Partnera, czy zastanowiła się Pani, co ten człowiek czuje? Zachęcam do skorzystania z profesjonalnej pomocy, wskazane jest dla Pani wsparcie psychoterapeutyczne.
Pozdrawiam serdecznie