Co robić przy martwicy nerwu?

Witam. Nabawiłem się martwicy nerwu,Ciężkie Porażenie nerwu pośrodkowego. Zdażyło się to 1 listopada, trwa do teraz. Od 3 miesięcy czuje ból, cholerny ból ręki. Zrezygnowałem z pracy (mam 23 lata) bo nie można normalnie funkcjonować. Miałem badanie EMG i neurochirurg zalecił rehabilitacje która i tak nic nie pomaga, a ból po jednym dniu zabiegów, które trwaja godzine jest jeszcze większy. Zabieg nie wchodzi w gre bo "nerw nie jest przerwany i trzeba czasu". Biorę tabletki doreta. Jakieś porady?

Z opisu wynika, że ma Pan uszkodzony nerw, prawdopodobnie mechanicznie. Proszę spróbować neuromobilizację nerwu, gdyż możliwe, że nerw jest nadal uwięźnięty (uciskany) przez jakąś strukturę anatomiczną i stąd bolesność. Po 3 miesiącach ból powinien zdecydowanie osłabnąć. Skutecznym zabiegiem powinien być TENS, szczególnie w opcji modulowanej, stosowany powyżej 30-40 min. Proszę skonsultować się z dobrym fizjoterapeutą neurologicznym w Pana miejscowości. Warto też sprawdzić czy ból nie ma innego źródła w obrębie dłoni.