Co robić z tym nadmierem tkanki tłuszczowej?

Witam, Od września ubiegłego roku zmagam się z nadmiarem tkanki tłuszczowej gromadzącej się głównie na brzuchu. Wygląda to dość specyficznie, ponieważ brzuch jest większy w górnej partii niż dolnej. Nigdy mój brzuch tak nie wyglądał, jeżeli zdarzyło mi się ważyć więcej, to dolna partia stawała się lekko większa, ale nie było to bardzo widoczne, ponieważ mam raczej tendencje do tycia w dolnych partiach ciała. Z dnia na dzień przytyłam ok. 5 kg i mimo podejmowania różnych diet, ćwiczeń, głodówek, wymiotów nie jestem w stanie zrzucić tego tłuszczu. Waga nie jest dla mnie szczególnym wyznacznikiem, aczkolwiek fakt, iż nie mieszczę się w spodnie jest przygnębiający. W marcu miałam lekko podwyższone TSH (3,2- mam 20 lat) i objawy niedoczynności tarczycy (zaparcia, uczucie chłodu, niski poziom witaminy D3- na USG wyszło, że mam za małą tarczycę) Przepisano mi Euthyrox 25, który spożywam nadal, po 8 tygodniach wykonałam powtórne badanie TSH i spadło mi do 1,5- zatem tarczycę mam unormowaną. Natomiast ciało, nadal w niezmienionym stanie. Nie jest to również nadmiar wody w organizmie, brałam 4 razy spironol przepisany od ginekologa, ale mój problem nie sprowadza się do spuchniętego brzucha czy nóg, tylko zwłaszcza brzuch jest po prostu nadmiernie otłuszczony. Pozostałe badania są w normie, morfologia prawidłowa, próby wątrobowe również, glukoza w normie- 86 mg/dl (zakres 70-99), cholesterol lekko podwyższony (203 mg/dl, ale dużo mam dobrego cholesterolu) Staram się jeść zdrowo, raczej jestem na deficycie kalorycznym bądź po prostu jem tyle i powinnam. Mój wskaźnik BMI oczywiście mieści się w normie, bardziej jest to efekt wizualny, który mi przeszkadza, ponieważ dotychczas nie miałam problemu z aż takim nadmiarem tkanki tłuszczowej w jednym miejscu. Ze swojej strony próbowałam już się odchudzać, ćwiczyłam intensywnie jednak to nic nie dawało. Zatem czy jest coś co powinnam sprawdzić, wykonać jakieś badanie lub udać się do jakiegoś specjalisty, aby moje ciało odzyskało dawne proporcje?

Witam,

moim zdaniem Pani przekombinowała. Zamiast zdrowo się odżywiać, jeść regularnie i pić dużo wody to Pani eksperymentuje z dietami, wymiotami, morderczymi treningami.... W ten sposób nie osiągnie Pani wymarzonej sylwetki ani nie wpłynie to pozytywnie na Pani zdrowie.

Należałoby dobrać dietę indywidualnie pod Pani styl życia i zapotrzebowanie energetyczne oraz wprowadzić odpowiednie treningi. To że coś działa na innych nie znaczy że zadziała na Panią. Każdy z nas jest inny i inaczej reaguje na dietę.

Należy też pamiętać, że "brzuch robi się w kuchni".

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk (Dudziec)

Dietetyk