Co robić z tymi zmianami przy HPV?

Witam, Parę miesięcy temu zostałam zarażona wirusem hpv. Zdarzało się, że miałam takie małe ranki raz na jakiś czas ale zawsze znikały po jakimś czasie po zaaplikowaniu kapsułek z rossmana. Od paru dni mam okropny wysyp ranek, są duże i bardzo, bardzo bolesne. Oddawanie moczu sprawia okropny ból, także nie mogę się porządnie podmyć przez co moje miejsca intymne mają nieprzyjemny zapach, tak jakby "gnijącego mięsa". Co mogłabym zakupić w aptece, żeby pozbyć się tego nieziemskiego bólu i w miarę szybko wyleczyć to wszystko?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

powinna Pani jak najszybciej udać się do lekarza. Skoro ranki powodują tak duże dolegliwości bólowe, to nie ma na co czekać.

Ponadto nie ma Pani pewności, że objawy, takie jak zmiany w okolicach intymnych, ból podczas oddawania moczu oraz nieprzyjemny zapach mają związek z wirusem HPV. Zmiany musi obejrzeć lekarz. Być może konieczne będzie wykonanie badań diagnostycznych i zastosowanie leków dostępnych wyłącznie na receptę. Zachęcamy więc do bezpośredniej konsultacji lekarskiej, która z pewnością Pani pomoże.

Objawy HPV zostały opisane w jednym z naszych artykułów, który znaleźć można pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-hpv-charakterystyka-przyczyny-profilaktyka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.