Co zrobić, aby rodzina chłopaka mniej ingerowała w nasze życie?

Dzień dobry.Ja mam 20 lat mój narzeczony 26. Sprawa dotyczy mojego naczeczonego, a właściwie naczeczonego i jego rodziny. Ciągle wracają się w nasze życie kontrolują to gdzie i kiedy jedziemy. . Matka mojego narzeczonego ustala kiedy on może spać u mnie, o której może wrócić. Wiele razy rozmawiałam o tym z moim narzeczonym, ale on cały czas trzyma ich stronę. Byliśmy w tej sprawie u psychologa, psycholog stwierdził, że powinien się wyprowadzić z domu, jednak mój narzeczony tego nie chce. Co robić w takiej sytuacji? Bardzo go kocham, ale nie mam już na to sił.

Szanowna Pani,

Trwanie dłużej w takiej sytuacji może być dla Pani bardzo trudne do zniesienia. Czy Pani narzeczony dojrzał do tworzenia związku z kobietą? Czy on zdaje sobie sprawę, jak ważne jest oddzielenie się od rodziców w celu tworzenia własnego życia z narzeczoną/żoną? Może warto przemyśleć czasowe rozstanie, podczas którego będą mieli Państwo możliwość przemyślenia pewnych kwestii? Odradzam wchodzenie w rolę żony, dopóki nie będzie Pani czuła się najważniejsza dla tego mężczyzny - matka to bardzo ważna osoba w życiu człowieka, ale z Pani opisu wynika, że jego relacja z nią nie posiada zdrowych granic.

Życzę Pani dużo dobrego.