Co zrobić, aby moje życie zmieniło się na lepsze?

Mam 31lat nie mam rodziny, męża, nawet chłopaka, nie mam pracy, mieszkam z matka, która mnie wyzywa, w wieku 5lat straciłam tatę, a wieku 11lat siostrę jestem sama, myślę, że moje życie nigdy nie zmieni się na. Lepsze, chciałabym umrzeć

Nie znam dokładnie Pani sytuacji, ale wydaje mi się, że relacja z Pani matką może być dla Pani utrudnieniem w ułożeniu sobie życia. Z jednej strony pisze Pani o matce, która wyzywa, a z drugiej, że nadal Pani z nią mieszka. Niestety - choć było prościej - nie ma gotowych recept czy skryptów na życie, które wystarczy biernie realizować, aby było lepiej. Moim zdaniem pierwszymi krokami, jakie powinna Pani zrobić, to znaleźć pracę i wyprowadzić się od matki. Zaleciłbym tez konsultację z lekarzem psychiatrą w celu wykluczenia depresji lub - jeśli została by rozpoznana - to dobranie odpowiednich leków. Bez Pani - choćby minimalnego wysiłku - nic się niestety samo nie zmieni, choćby dostała Pani milion rad i wskazówek. Powodzenia :)