Co zrobić, by schudnąć 15 kg w 4 miesiące?

Co zrobić by schudnąć 15 kilo w 4 miesiące? W kwietniu mam bardzo ważną imprezę na której chciałabym wyglądać dobrze. mam problem z wagą. Mam 160 cm wzrostu i ważę 68 kilo. Bardzo szybko przybrałam na wadze, dodam ze jestem w ciągłym ruchu, trenuje łucznictwo, chodzę na siłownie i na basen nieraz pływam- czy mój przyrost wagi może być spowodowany przyrostem mięśni? Co zrobić by nie rosły tak szybko ? Jaką dietę przyjąć by mieć lepszy metabolizm ?

Witam,
jak najbardziej masa mięśniowa mogła byc sprawcą wzrostu wagi.
Proponuję Pani kontakt z trenerem personalnym na siłowni, który dobierze odpowiednie ćwiczenia oraz rozpisze dietę.

pozdrawiam

Witaj,
polecam odwiedzić gabinet dietetyczny, w którym wykona Pani analizę składu ciała- wtedy będzie Pani wiedziała czym jest spowodowany wzrost masy ciała- czy to mięśnie czy tłuszcz...

Pozdrawiam
jarnuszewska.dobrydietetyk.pl

Witam!
Ubytek masy ciała powinien mieścić się w granicy 0,5-1,0 kg tygodniowo. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Polecam zastosować zasady prawidłowego żywienia i na stałe wprowadzić je do swojego życia. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Analiza składu masy ciała pokaże jaka jest zawartość tkanki tłuszczowej i masy mięśniowej. Odpowiednio dobrane ćwiczenia i dieta powinny spowodować nieznaczny ubytek masy ciała. Może warto było by dla wyrównania proporcji sylwetki poćwiczyć również dół - bo ręce i tzw. "góra" przy łucznictwie, basenie są odpowiednio wyrzeźbione. Masa mięśniowa przyśpiesza metabolizm, więc tutaj o jakiekolwiek spowolnienie nie bałbym się.

Witam, proponuję zacząć od analizy Pani dotychczasowej diety, niewykluczone, że bilans energetyczny, pomimo podjętego wysiłku fizycznego, jest dodatni, co uniemożliwia redukcję masy ciała. Proponuję ponadto omówić tę kwestię z endokrynologiem, by wykluczyć ewentualne patologie w tym zakresie.
Pozdrawiam
www.dietoterapia.waw.pl

Witam.Proponuję wykonać analizę składu ciała która pokaże czy jest to wzrost mięśni czy tez tłuszczu.Warto by też było skonsultować się z trenerem personalnym. Pozdrawiam

Witam,

w celu ustalenia masy mięśniowej i tłuszczowej niezbedne jest przeprowadzenie analizy skłdu ciała. Proszę skontaktować się z dietetykiem lub wykonac wspomniane pomiary na siłowni. Jeżeli jednak byłaby Pani jedynie umięśniona raczej nie przeszkadzałaby Pani sylwetka. Jeżeli zas obserwuje Pani nadmiar tkanki tłuszczowej należałoby bliżej przyjrzeć sie diecie. Mozna opisać mi na maila swój przykładowy jadłospis a ja chenie zerknę, ocenię i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk