Co zrobić, gdy osoba z dnia na dzień odchodzi?

Co zrobić gdy osoba z dnia na dzień odchodzi, mieszka u starszej pani, nie chce wrócić do dzieci, wnuczki, męża, przychodzi na kilka godzin i pomaga w sprawach firmy mężowi i córce. Rodzina chce by wróciła. Żyje w złych warunkach od kilku dni. Jej córka właśnie zdaje maturę, a wnuczka drugiej córki ma 8 miesięcy, a trzecia córka kończy podstawówkę. Jak z nią rozmawiać, dzieci tęsknią oraz najbliższe osoby. Czy to depresja? Jak pomóc? Proszę o dyskrecję i pomoc.

Witam, naprawdę rzadko się zdarza,że człowiek odchodzi z domu bez powodu. Koniecznie trzeba zadać sobie trud uzyskania odpowiedzi na pytanie: dlaczego? Dopiero wtedy, można sugerować możliwości rozwiązania problemu. Niemniej na pewno zawsze warto w takiej sytuacji, nie zostawiać kogoś takiego samemu sobie, dawać mu znać, że rodzinie zależy na jej powrocie i że może liczyć na pomoc w rozwiązaniu problemów z jakimi się boryka. Pozdrawiam

Witam
Przede wszystkim trzeba poznać powód dla którego ta pani wyprowadziła się z domu i woli mieszkać u starszej osoby w dużo gorszych warunkach niż we własnym domu. Z tego co Pani pisze nie opuściła swoich bliskich bo służy im codziennie pomocą. Uwązam, że całej rodzinie potrzebna jest pomoc psychologa.
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak