Problem z komunikacją między młodą osobą a 70-letnią kobietą

Witam.Mam problem z mieszkaniem z babcią, kobieta przed 70, od jakiegoś czasu wszystko ja denerwuje, nawet drobiazgi, szybko się irytuje, krzyczy bez powodu, dużo bluźni, czasami wymusza poczucie winy zwrotami np 'najlepiej jak już się położę w trumnie'. Jest coraz trudniej z nią wytrzymać.

Witam, często nawet w tym wieku pojawiają się pierwsze z oznak zachowań, które są związane ze starszym wiekiem. Jest to zawsze trudne dla otoczenia i bliskich danej osoby, jednak najlepszym rozwiązaniem jest ignorowanie słów, wpędzających Panią w poczucie winy, warto kiedy dana osoba jest w stanie wzburzenia nie reagować, rozmawiać kiedy jest spokojna. Może Pani także lepiej omówić ta sytuację podczas bezpośredniego spotkania z psychologiem. Pozdrawiam serdecznie.

Zachęcam do konsultacji z geriatrą, psychiatrą lub psychogeriatrą. Podobne trudności mogą świadczyć zarówno o pogorszeniu funkcjonowania związanym ze zmianami organicznymi w mózgu wynikającymi z wieku lub choroby. Mogą jednak świadczyć także o jakimś kryzysie, trudnościach emocjonalnych czy nadmiernym obciążeniu i stresie związanym np ze zmianami. Wyjaśnienie przyczyn zmiany zachowania pozwoli podjąć decyzje dotyczące leczenia.

Witam
Nie jest łatwo 20-letniej dziewczynie utrzymać dobre relacje z 50 lat starszą kobietą. Pani babcia ma swoje poglądy i przyzwyczajenia. Jest jej pewnie bardzo trudno z racji wieku nadążyć za Panią, zaakceptować Pani potrzeby i sposoby ich realizacji.Może warto więc przyjrzeć się swoim zachowaniom, sposobowi wyrażania myśli komunikowania różnych spraw. Może tutaj tkwi przyczyna nieporozumień. Może wystarczy coś zmienić, uwzględnić potrzeby babci żeby Wasze relacje się poprawiły.
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak