Co zrobić, gdy rodzice nie akceptują tej przyjaźni?

Znajomość ze starszym o 20 lat Witam mam 30 lat i mam kolegę starszego ode mnie o 20 lat. Łączy nas tylko zwykła przyjaźń. Moi rodzice uważają że jest to chorę i zadaje się z alfonsem, pedofilem, sutenerem. Nie chcą go poznać a oceniają. Doszło do tego, że ojciec karze mi się wynosić z domu bo nie może na mnie patrzeć. Czy ma on do tego prawo ? Proponowałem terapie u psychologa ale rodzice nie chcą o tym słyszeć. Najlepiej bym się wyprowadził ale nie zarabiam tyle aby mieć własne mieszkanie.

Witam Pana, dziękuję za zaufanie do ABCzdrowie. Psychoza która opanowywuje nasz kraj myślą o pedofilach i homoseksualistach nasila się przed każdymi wyborami. Filmy, audycje, artykuły w prasie itd. Co nie powinno wpływać na tak zwanych "normalnych ludzi". Przyjaźń z człowiekiem dużo starszym może być bardzo twórcza i kreatywna ponieważ dysponuje on dużo większym doświadczeniem i wiedzą, które to doświadczenie może przekazać swojemu młodszemu koledze. Proponowałabym tylko aby Pan nie demonstrował zbytnio swojej przyjaźni przed rodzicami bo z Pana relacji wynika że to ich denerwuje. Szanując przyjaciela trzeba też szanować rodziców. Nie wiem czy już rodzice znają tego człowieka czy nie znają, bo sądzę że bliższy kontakt z tym człowiekiem pozwoliłby im zmienić zdanie o waszej przyjaźni. Ja sama miałam kiedyś przyjaciółkę starszą o 16 lat i był to okres pięknej przyjaźni z której dużo korzystałam. Znam też szereg innych przypadków właśnie młodych ludzi którzy przyjaźnią się ze starszymi osobami z czego nic zdrożnego nie wynika, tylko wręcz odwrotnie, młodzi ludzie korzystają z tych kontaktów. Pozdrawiam Pana serdecznie, Alicja Jankowska