Co zrobić, gdy zakochałem się w dużo młodszej dziewczynie?

Dzień dobry. Mój problem nie dotyczy może do końca zdrowia, lecz chciałbym, by doradził mi psycholog. Otóż mam 21 lat i zakochałem się w dużo młodszej dziewczynie, Ona ma 16 lat. Różnica wieku wynosi 5lat. Nie wiem co z tym faktem zrobić, bo przypadliśmy sobie do gustu i się dogadujemy lecz niestety problemem jest to, że moi rodzice nie akcepuja tej sytuacji, przez co mam awantury.

Witam, poza różnicą wieku, myślę że oceniana jest również relacja w zakresie związku osoby dorosłej z dzieckiem. Osoby w wieku młodzieńczym oraz osoby pełnoletniej czyli dojrzałej z osobą niedojrzałą emocjonalnie. Z tego punktu widzenia oczekuje się od Pana decyzji jak od osoby starszej, ponieważ w rozumieniu społecznym jest to angażowanie w relację osoby niepełnoletniej. Nie jest to łatwa sytuacja dla państwa i warto się zastanowić z jakiego powodu poszukujemy partnerów starszych lub dużo młodszych.

Pozdrawiam

Dorota Nowacka