Co zrobić, jeśli mąż się nade mną znęca?

Witam serdecznie.Od 3 lat mój mąż znęca się psychicznie od nie dawna zaczął mnie bic i grozić że mnie zabije,poszłam po 7latach opieki w domu nad dziećmi do pracy i wtedy się zaczęło.Do tego mamy dwójkę dzieci starszego syna ojciec nastawia przeciwko mnie i zamyka to na klucz w pokoju.Sa u nas ciągle interwencje policji które nie przynoszą skutku a wręcz przeciwnie jest po nich jeszcze gorzej.Maz przyjmuje leki na uspokojenie i ma Myśl i samobójcze.Prosze o pomoc co mogę jeszcze w tej sprawie zrobić zanim dojdzie do tragedii.

Dzień dobry, niestety w takiej sytuacji warto pomyśleć o rozstaniu by chronić siebie i dzieci. Dobrym rozwiązaniem byłoby uczęszczanie na psychoterapię. Mąż musi kontrolować swoje emocje , w innej sytuacji będzie tylko gorzej. Czasami jednak rozstanie jest jedyną formą pomocy, a następnie złożenie sprawy do sądu o zakaz zbliżania się. Domyślam się , że to będzie bardzo trudne, ale w innej sytuacji Pani sytuacja może nie ulec zmianie, a zapewne cała ta sytuacja odbija się również na funkcjonowaniu dzieci . Warto poczynić większe działania dla nich.
Pozdawiam A. Pacia

Proszę zgłosić się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej, zatrudnieni tam specjaliści są przeszkoleni w udzielaniu pomocy osobom doznającym przemocy. Sprawdziłam, że w Pani miejscowości jest Punkt Interwencji Kryzysowej przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej Tel. 052 58 70 406. Pozdrawiam serdecznie.