Co zrobić w przypadku posiadania kilku osobowości?

Witam. Mam 21 lat i pewien problem, z którym borykam się od dawna. Otòż, posiadam trzy różne Alter ego. (Podświadomie nadałam im imiona) Podczas poważnej rozmowy zamieniam się w psycholog O., która z chęcią udziela dobrych rad,gdy następuje zmiana tematu na tematy typowo męskie zmieniam się w A.typowego pewnego siebie mężczyznę, a gdy znów zmienia się temat zmieniam się w A. trzecią osobę, którą wykreowałam sobie zupełnie niedawno. Nie panuję nad tym i bardzo mnie to martwi, ale to jeszcze nie wszystko. Od pewnego czasu zaczęłam się na nie kreować. Pod wpływem impulsu zakupiłam nawet perukę, by móc "być" jedną z tych osób. Sposób ubierania np:dres lub eleganckie ciuchy, których nigdy nie nosiłam czy kupowanie rzeczy, których nigdy nie kupowałam, a nawet częsta zmiana koloru włosów, to wszystko robię pod wpływem impulsu, zupełnie tak jakbym nie była wtedy sobą. Staram się też robić z siebie gwiazdę, lubię kiedy się o mnie mówi nawet jeśli mówi się o mnie źle, a zawsze byłam nieśmiała i cicha. Lubię pokazywać innym swoją dominację nad nimi. Nawyk nazywania kolegów swoimi "synami", a koleżanki córkami, to coś nad czym również nie panuję. Miałam kiedyś bardzo dużo problemów. Cieżka sytuacja materialna, rodzinna, wyśmiewanie przez kolegów i koleżanki w szkole, kilka prób samobójczych z czego tylko jedna zakończyła się wizytą w szpitalu. Od dawna wiedziałam, że coś ze mną nie tak, ale ignorowałam to, teraz jednak jestem gotowa podjąć się leczenia. Nie mówiłam o tym nikomu, bo sądziłam, że to normalna sytuacja, że jest nas "3 in 1". Czy jest to coś naprawdę poważnego? Pozdrawiam. A.A.O

Witam Panią,
Bardzo często bolesne doświadczenia z przeszłości
uniemożliwiają nam normalne funkcjonowanie,
gdyż wpływają na wszystkie obszary egzystencji i sprawiają,
że człowiek nie potrafi cieszyć się życiem.
Zdarza się, że w szczególnie obciążających sytuacjach
lękowych umysł, broniąc się przed poczuciem zagrożenia,
powoduje odcięcie od otaczającej rzeczywistości całkowicie
zniekształcając jej odbiór.
Czasami doświadczenie ciężkiego urazu psychicznego
i traumatyczne doświadczenia w dzieciństwie, są tak bardzo
przytłaczające, że dziecko, aby uciec od cierpienia,
którego nie jest w stanie znieść tworzy wymyślone osobowości
i rzeczywistości, dzięki czemu łatwiej znosi ciężar swoich
traumatycznych doświadczeń.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Niezmiernie ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby Pani rozpoczęła
leczenie ewentualnie psychoterapię,
Zachęcam Panią do konsultacji z lekarzem psychiatrą
a przede wszystkim z psychoterapeutą.
Terapeuta pomoże Pani zrozumieć psychiczne konflikty
powstałe na przestrzeni życia, które przyczyniły się
do powstania opisanych przez Panią zaburzeń
oraz odzyskać równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl