Co zrobić z tym uczuciem samotności i nadmierną wrażliwością?

Witam! Od jakiegoś czasu nie potrafię sobie ze sobą poradzić, mam problem np z zapamiętywaniem rzeczy czy do szkoły czy takich ogólnych , dawniej nie zdarzało mi się to tak często jak teraz. Czuję się bardzo samotna a mam parę osób, których mogę nazwać przyjaciółmi,często wieczorem nachodzą mnie myśli dotyczące przyszłości, co zrobię jak bliska mi osoba odejdzie, a jak będę w nieszczęśliwym związku itp.Warto dodać iż czasem gdy wpadnę ,,w nerwy,, nie panuję na sobą. Jestem wrażliwa bardzo nie lubię patrzeć na cierpienie innych, szczególnie gdy cierpią psychicznie.Ostatnio czuję się dziwnie ze sobą, w grupie zawsze jestem tą,,czarną owcą,, i zawsze czuję się tą najbrzydszą. W grupie zachowuję się jak osoba pełna życia. Ja już tak dalej nie chcę, nie wiem co mam robić, nie wiem jak pogadać z przyjaciółmi bo wiem że oni mi nie pomogą ale bardzo chcę by mnie wysłuchali, mam mętlik.

Dzień dobry.
Ten mętlik, o którym Pani pisze, jak rozumiem jest i w myślach i w emocjach. To przeżywanie intensywnie takich trudnych emocji jak smutek, lęk, złość. To też trudne myśli związane z przyszłością, z relacjami z ludźmi, z samooceną. Widać też z Pani opisu ,że cechuje Panią duża wrażliwość co jest zaletą ale czasem potęgującą trudne przeżycia.
Zachęcam Panią do skorzystania z konsultacji psychologicznej. To pomoże rozeznać się w naturze Pani problemów - czy to ma wymiar jakiegoś przejściowego kryzysu w życiu czy też wymaga dłuższej pomocy.
Pomocy tej można szukać prywatnie lub u psychologów przyjmujących w ramach NFZ.
Zachęcam i życzę powodzenia.
Barbara Tubielewicz