Uczucie samotności po rozstaniu

Witam, Od 3 dni jestem samotna. W tym sensie, że mój chłopak zostawił mnie po 26 miesiącach. Bardzo się kochaliśmy, znajomi wszyscy brali już nas za stare małżeństwo bo tak świetnie się dogadywaliśmy. Nie chcemy ze sobą zrywać kontaktu, bo przede wszystkim łączy i łączyła nas przyjaźń. Jednak Piotr mnie zostawił. Nie umiem sobie z tym poradzić. Rozmawiałam o tym już z każdą bliską osobą i czuję się coraz gorzej, bo nikt nie podejrzewał takiego finału. Co mam zrobić? Dominika

Mgr Karolina Kwiatkowska

Pani Dominiko, 3 dni to bardzo mało. Proszę dać sobie trochę czasu. Niestety rozstania są często bardzo trudne. Dochodzenie do siebie przypomina trochę żałobę, bo musimy się uporać ze stratą czegoś ważnego. W związku z tym smutek to naturalna reakcja. Świadczy tylko o tym, że jest Pani wrażliwą osobą i że zawiązek, który się kończy był ważny i miał w sobie wiele dobrego. Nie wiem czy tak od razu uda się Wam przyjaźnić. Czasem trzeba trochę czasu żeby okrzepnąć zanim kontakty na innej płaszczyźnie są możliwe. Proszę szukać pomocy u bliskich, może pogadać z jakimś psychologiem i przede wszystkim pamiętać, że smutek nie będzie trwał zawsze. Naprawdę. Wszystkiego dobrego, KK.

Rozstanie- szczególnie jednostronne, przy bardzo zaangażowanej relacji- może być bardzo bolesne. Jest to rodzaj utraty, po której przezywa się objawy podobne do żałoby. Jest to stan zrozumiały, szczególnie w tak bliskiej relacji czasowej- jednak na pewno trudny do przetrwania. Jeśli nasilenie jest zbyt duże- warto skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapeuty.