Co zrobić z tymi dolegliwościami żołądkowymi?

Dzień dobry . Od 4 lat zmagam się z dolegliwościami zoładkowymi (nudności , zgaga , odbijanie, ciągle uczucie pełności , bóle brzucha , częste zaparcia , osłabienie , ciągle problemy z gardlem) w badaniu gastroskopii wykryto przepukline rozworu , która została zoperowana , niestety objawy nadal się utrzymywały wykonałem kolejną gastroskopie, która wykazała bliznowate zwężenie odzwiernika . Została wykonana pyloroplastyka bez powikłań . Chciałbym zapytać po jakim czasie od zabiegu pyloroplastyki poczuje się lepiej i objawy ustapią ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli zabieg pyroloplastyki przeszedł bez komplikacji, natomiast u Pana nie pojawiły się powikłania w postaci niepokojących dolegliwości ze strony układu pokarmowego znacząco nasilających się z biegiem czasu, to można przyjąć, że czas powrotu do pełnej sprawności to ok. 6-8 tygodni. Więcej o zabiegu pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/pyloroplastyka.

Natomiast szczegółowo na ten temat może wypowiedzieć się tylko specjalista, który wykonywał zabieg oraz ma wgląd w wyniki Pańskich badań. Zatem, jeżeli cokolwiek budzi Pana wątpliwości, to sugeruję skontaktowanie się z chirurgiem lub gastrologiem.

Być może zechce Pan zapoznać się także z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/wrzody-zoladka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.