Zapytaj lekarza

7 3 3 , 4 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co zrobić z tymi drżeniami podczas stosowania leku?

Witam. Przyjmuje lek na lęki Sympramol 2 razy dziennie od 5 tygodni, który mi pomaga. Ostatnio zauważyłem chyba działania niepożądane w postaci drżenia, zawrotów głowy i drętwieje mi twarz i boli skóra twarzy (chociaż nie wiem czy to od leku czy od problemów z kręgosłupem szyjnym). Do zakończenia terapii zostało mi tydzień brania leku i wtedy miałem go odstawić. Kontakt ze swoim lekarzem psychiatrą mam utrudniony ponieważ ma zdiagnozowanego koronawirusa. Mam pytanie. Czy jak dokończę terapię i odstawię lek to działania niepożądane same ustąpią czy konieczna będzie wizyta u lekarza. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 41 LAT 2 miesiące temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Proszę omówic z Psychiatrą Może z lekarzem ogólnym do wizyty u Psychiatry Lek rzadko powoduje drżenia ... spokojnie...

Problem na pewno przewlekły i złożony!! .Konieczna pełna konsultacja neurologiczna, analiza wyników badan i pełny wywiad, dłuższa rozmowa Najważniejszy stan Pacjenta : fizyczny i psychiczny , inne schorzenia, przyjmowane leki, ale też sytuacja życiowa, rodzinna w pracy i w otoczeniu ; W okresie pandemii obserwuję dużo więcej zaburzeń lękowo-depresyjnych i psychosomatycznych!! Pozdrawiam i zapraszam na pełną konsultację !!

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy