Co zrobić ze złamanym sercem?

Cześć, jestem zwykłym, 18-letnim chłopakiem. Pewnego dnia w szkole poznałem piękną dziewczynę. Wiedziałem, że to ta dziewczyna, na którą tak dawno czekałem. Zaczęliśmy ze sobą pisać i rozmawiać. Wiedziałem, że czuję coś do niej. Z czasem doszło do mnie, że ją po prostu kocham, szaleję na jej widok. Ona się niczego nie domyślała. I nadszedł ten dzień. Wyznałem jej miłość, lecz ona powiedziała, że się zastanowi. Niestety powiedziała, że ma kogoś innego i teraz nie mam szans u niej. Załamałem się. Nie mogę spać od kilku dni, ciągle myślę o niej. Nic mnie nie bawi, śmieszy. A najgorsze jest to, że widzę ją codziennie w szkole z tym swoim chłopakiem. Nie wiem co mam ze sobą zrobić…

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam.

Okres nastoletni, to czas na burzliwe związki i emocje. W tym wieku często się zakochujemy i za każdym razem wydaje się, że to jest ta, jedyna osoba. Jednak patrząc na ludzi starszych, bardziej dojrzałych, okazuje się, że niezmiernie rzadko wiążemy się na całe życie ze swoją pierwszą miłością.

Z pewnością przykre jest dla Ciebie, że nie było ci dane nawet spróbować, czy to rzeczywiście jest "ta" dziewczyna. Jednak, to o czym wszyscy musimy pamiętać, to fakt, że do miłości nie można nikogo ani zmusić ani nakłonić.

Proponuję Ci, abyś postarał się skupić na rzeczach, które zawsze lubiłeś robić. Przeznacz swój wolny czas na przyjemności dla siebie i kontakty z przyjaciółmi. Możesz też porozmawiać ze swoim bliskim kolegą, który być może przeżył podobne doświadczenia. Takie rozmowy nie tylko uświadamiają ludziom, że nie są jedynymi przeżywającymi tego typu kryzysy, ale też pokazują, że można sobie z nimi radzić na różne sposoby.

Serdecznie pozdrawiam.