Co zrobić, żeby nie przytyć po głodówce?

Witam, mam 15 lat. Teraz ważę 54 kg przy wzroście 170 cm. Jeszcze jakieś 2 miesiące temu ważyłam około 70 kilogramów. Zgubiłam je dlatego, że dziennie jadłam ok. 200-400 kcal. Wiem, że to bardzo niemądra dieta, ale dopiero teraz zdałam sobie z tego sprawę. Teraz chciałabym zacząć jeść normalnie, tak do 1000 kcal, ale nie wiem, jak to zrobić, żeby nie przytyć. Pomoże ktoś? :(
15 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

przede wszystkim powinnaś porozmawiać z rodzicami o swoim problemie i udać się do lekarza!
Twoje BMI aktualnie wynosi 18,7 i jest bliskie 25 centylowi, od którego zaczyna się szczupłość, więc powinnaś przytyć kilka kilogramów. W ciągu 2 miesiący schudłaś aż 16 kilogramów! To bardzo dużo, zwłaszcza, że stosowałaś bardzo drastyczną dietę. Musisz wiedzieć, że 200, czy nawet 400 kalorii nie zaspokaja potrzeb Twojego organizmu, nawet tych podstawowych związanych z krążeniem, oddychaniem i innymi czynnościami życiowymi, więc jest to dieta zagrażająca życiu! Taka dieta pozbawiała Cię z pewnością wielu składników odżywczych niezbędnych do rozwoju, więc czym prędzej powinnaś udać się do lekarza, by sprawdzić, czy nie masz anemii lub innych zaburzeń.

Powinnaś spożyć około 2100 kcal dziennie przy niskiej aktywności fizycznej. 1000 kcal to zdecydowanie za mało - jest to również dieta niedoborowa niewskazana dla młodzieży.

Jeśli uważasz, że powinnaś się odchudzać, to powinnaś o tym z kimś porozmawiać np. rodzicami, lekarzem lub psychologiem w szkole. Możesz zadać pytanie psychologom na stronie www.abcanoreksja.pl

Pozdrawiam