Co zrobić, żeby partner zaczął mnie traktować równorzędnie?

Mój partner ma 29 lat ja 18. Co zrobić by zaczął mnie traktować równorzędnie?

Pierwsze, co przyszło mi do głowy podczas czytania tego pytania, to refleksja: co to dla Pani znaczy równorzędnie? A jako drugie skojarzenie - skoro takie pytanie pada, to znaczy, że na razie nie traktuje. Bywa to pewien kłopot w związkach z duża różnicą wieku, ale generalnie sprawdza się stanowcze wyrażanie swojego zdania, posiadanie własnych pasji i zainteresowań (taki własny kawałek świata do samorealizacji), asertywność, ustalenie podziału obowiązków w związku. Powodzenia :)

Witam,
Jest to ze względu na różnicę wieku dość trudne,ale być może ten specyficzny związek pozwolił Ci na refleksję ,że dojrzałaś do związku partnerskiego i być może będziesz go umiała zbudować w nowej relacji-tym razem rówieśniczej.Tak byłoby najkorzystniej dla obopólnej komunikacji między Wami.Zachęcam równocześnie kontakt z psychologiem,byś mogła na życzliwym gruncie,bez komplikowania sobie życia,pozwolić sobie na upust potrzeb dziecięcych a dopiero potem realizować się jako partnerka mężczyzny.
Serdecznie zachęcam.