Problem z odmawianiem i relacjami z ludźmi

Ludzie wchodzą mi na głowę. Nie potrafię odmawiać, a w konsekwencji narasta we mnie frustracja i złoszczę się na samego siebie. Bywa i tak, że moje osobiste obowiązki schodzą na dalszy plan. Nawet usłyszałem, że nie jestem asertywny, a nawet naiwny. Jak nie pozwolić na to, by ktoś nadwyrężał mojej dobroci, chęci pomocy, skoro sam nie potrafię postawić jasnych granic?

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

Proszę skorzystać z pomocy psychoterapeuty, w gabinecie w życzliwej atmosferze nauczy się Pan rozumieć swoje problemy i efektywnie sobie z nimi radzić. Pozdrawiam i życzę powodzenia!