Czas trwania epizodu manii u osoby chorej na schizofrenię

epizod manii u osoby chorej na schizofrenię jak długo trwa???

Mania i schizofrenia są dwiema oddzielnymi diagnozami w ICD 10(międzynarodowa klasyfikacja chorób). Jeśli osoba cierpiąca na schizofrenię, dodatkowo przeżywa okres maniakalny jest to przypadek indywidualny, dlatego warto skonsultować się z lekarzem, którą ja leczy i diagnozę postawił.

Witam Panią
Długość epizodu manii jest indywidualna, ale jest on krótszy im szybciej osoba zgłosi się do psychiatry albo na leczenie ambulatoryjne albo stacjonarne.
Anna Suligowska