Czy ADHD jest rzeczywistą chorobą?

Jak to jest z ADHD? Lekarz, który ją jako pierwszy opisał twierdzi, że ją...wymyślił.

Nie jest może znana jeszcze dokładania etiologia, ale cześć z mechanizmów biochemicznych, neurologicznych i społecznych ważnych dla wykształcenia tych zaburzeń jest już opisana.
Z drugiej strony ADHD jako diagnoza bywa nadużywane.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

ADHD to zaburzenie nie choroba. Artykuł o wymyśleniu ADHD na potrzeby leczenia lekami jest mocno wątpliwy. Takie wiadomości mogą wyrządzić sporo krzywdy tym,którzy faktycznie zmagają się z rzeczywistością życia z ADHD. Pierwszy opis można zauważyć w książce Sir Alexandrs Crichtona w 1798 roku, który już wtedy wspominał o niepokoju psychicznym czy niszczeniu stałości uwagi u obserwowanych osób.