Czy agresywny mąż może się zmienić?

Jestem w związku z mężem 18 lat. Od 13 mąż pije alkohol oraz jest agresywny wobec mnie. Złamał mi nos. Obiecywał poprawę że nie dotknie mnie więcej. Na żal ostatnio jak zawsze jestem do niczego czyli samo dno i znów mnie kopnął. Mam dość, wypalam się. Mamy 3 dzieci które staram się bronić. Nie potrafię tego zrozumieć bo wszystko zawsze oraz obowiązki urzędy. Wszystko ja pilnował. Wywalczyła nam mieszkanie. Sama umeblowalam. I teraz coś pękło w duszy. Mam 33 lata i wiem że dam radę lecz. Wciąż jakieś obawy mam. Nie będę w stanie uśmiechnąć się do męża długi czas. Czy taka osoba się zmieni?? Proszę o szczerość

Dzieci potem jak dorosłą będą zmagać się z syndromem DDA lub DDD
co byłoby dla nich dużo gorsze niż przeżycie rozwodu.
Radziłbym wię pomyśleć o dzieciach i o sobie i wycofać się z tego związku poprzez rozwód lub separację.
Tacy ludzie obiecuję poprawę ale się nie zmieniają. 18 lat powinno Pani już tego nauczyć. Pozdrawiam