Czy czysty rezonans głowy i szyi oraz dobry wynik płynu (brak prążków) wyklucza SM?

Czy czysty rezonans głowy i szyi oraz dobry wynik płynu (brak prążków) wyklucza sm? Problemem są parastezje, bóle kończyn, mroczki przed oczami, skakanie mięśni. Badanie ogólne EMG dobre, a próba tężyczkowa dodatnia. Dolegliwości od ponad roku. Przy wypisie ze szpitala zasugerowano wizytę u psychiatry. Jakie badania jeszcze wykonać?

Witam!
Z takich wyników badań pracownianych należy się tylko cieszyć!!! Niech Pani "na siłę" nie szuka badań, które by potwierdziły Pani obawy i lęki. Trafiła Pani na porządnych neurologów - poza przyłożeniem się do diagnozy dali jeszcze dobrą radę - psychiatra lub psycholog! Proszę skorzystać z dobrej rady i po konsultacji psychiatrycznej rozpocząć odpowiednie leczenie Pani emocji. Uprzedzam: leki przeciwlękowe i psychoterapia działają dopiero po kilku tygodniach!
Z poważaniem
W. Łuczkowski.