Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy da się schudnąć przy ćwiczeniach A6W?

Witam. Jestem mężczyzną, mam 34 lata, ważę 100kg i mam 182cm. Aby zrzucić brzuch chcę stosować plan cwiczeń a6w. Czy mogę to robić bezpiecznie dla zdrowia po przebytej 10 lat temu operacji szczeliny przetokowej odbytu? Przetoka była zoperowana nieco poniżej kości ogonowej, pomiędzy pośladkami. Do tej pory jak siadam dłużej w złej pozycji to czasem mnie to miejsce zaboli, stąd moje pytanie, gdyż A6W wygląda mi na bardzo obciążające ten rejon ciała. Pozdrawiam Marcin.
MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Rzeczywiście A6W obciąża dość mocno zarówno górne jak i dolne partie mięśni brzucha oraz kręgosłup. Na dodatek jeżeli marzy Pan o zrzuceniu tłuszczu z brzucha to dowolne ćwiczenia tego typu nie będą skuteczne, gdyż właściwą drogą w takim wypadku jest dieta i trening spalający tkankę tłuszczową (a więc odpowiednio prowadzone cardio lub trening siłowy). Inaczej wyrzeźbi Pan mięśnie brzucha, ale w sposób niewidoczny spod tkanki tłuszczowej. Sugerowałabym celem dobrania idealnego planu treningowego udać się do trenera personalnego najlepiej z uprawnieniami fizjoterapeuty, gdyż taka osoba jest najbardziej kompetentna do oceny Pana stanu zdrowia i możliwości treningowych.

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy