Czy dalej mam nawiązywać próby kontaktu, pomimo że on tego nie chce?

Mój chłopak z którym jestem już od 4 lat przestał się odzywać i odbierać ode mnie telefony. Sytuacja trwa już dłuższy czas. Nie mogę się z nim skontaktować, by wyjaśnić tą sytuację. Czy dalej mam nawiązywać próby kontaktu, pomimo że on tego nie chce?

Witam
Relacja by mogła się rozwijać wymaga wzajemnej równowagi i tzw wymiany. Jeśli jedna strona w relacji przestała odpowiadać na komunikaty, to być może oznacza to, że potrzebuje ona czasu, aby rozwiązać jakieś swoje problemy, a może chce się całkiem odsunąć i w ten sposób komunikuje brak zainteresowania dalszym pogłębianiem relacji. W takiej sytuacji pozostaje uszanować jego decyzję i odsunąć się. Jeśli jakiekolwiek próby nawiązywania kontaktów nie przynoszą zamierzonych oczekiwań, to pozostaje odejść. Proponuję skorzystać z pomocy psychoterapeuty, aby przyjrzeć się swoim lękom, potrzebom i emocjom i zrozumieć lepiej siebie.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Mam zbyt mało danych...

Bazując na Pani opisie, zachęcałabym Panią do wycofania się, by dać sobie i Pani Chłopakowi przestrzeń? (do rozważenia).

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Serdeczności i tylko powodzenia Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605