Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Holter EKG

Holter EKG to jedno z badań serca. Czy wiesz, na czym polega i kiedy się go stosuje? Obejrzyj filmik i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - dr. Piotra Gryglasa, kardiologa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

duszności mogą mieć związek zarówno z zespołem jelita drażliwego, jak i z różnymi rodzajami nerwicy.

W przypadku problemów z jelitami jest to spowodowane uciskiem na przeponę powodującym problemy z rozprężaniem się płuc. Natomiast uczucie duszności towarzyszące nerwicy występuje na tle nerwowym.

Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku mogą pojawiać się bóle brzucha, bóle i zawroty głowy, zgaga, nudności, problemy ze snem, uczucie zmęczenia czy obniżenie nastroju.

Ponadto zespół jelita drażliwego bardzo często określany jest jako nerwica żołądka, ponieważ jednostki te są ze sobą ściśle związane.

W związku z powyższym wskazana jest wizyta lekarska w celu postawienia diagnozy i wdrożenia leczenia. Być może przydatna okazałaby się również psychoterapia.

Podobne pytania pojawiały się już w pytaniach do specjalistów. Znajdzie je Pan pod następującymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-powoduje-dusznosci-bol-brzuch, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dusznosci-i-dyskomfort-w-nadbrzuszu-przy-podejrzeniu-zjd.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy