Wskazania do gastroskopii

Gastroskopia to badanie, które służy ocenie stanu układu pokarmowego. Czy wiesz, jakie są wskazania do wykonania tego zabiegu? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

bóle brzucha, wzdęcia czy biegunki występujące na przemian z zaparciami mogą być objawami zespołu jelita drażliwego (IBS). Choroba ta ma charakter przewlekły, a jej przyczyny nie są do końca znane.

Przerost bakteryjny jelita cienkiego (SIBO) objawia się podobnie i może występować u osób z zespołem jelita drażliwego.

Wspomina jednak Pan o żółtej wydzielinie z odbytu, a dolegliwość ta raczej nie występuje w IBS oraz SIBO. Może ona natomiast świadczyć o stanie zapalnym jelit, hemoroidach, zapaleniu odbytnicy, szczelinie odbytu czy wypadaniu odbytnicy.

Warto więc udać się do proktologa, aby znaleźć przyczynę tej dolegliwości oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

Być może pomocne okażą się odpowiedzi na inne pytania zadawane przez użytkowników. Oto one: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/sluz-w-odbycie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-znaczy-bol-odbytu-i-rana-z-zolta-wydzielina, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-wodnista-wydzielina-z-odbytu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty