Czy Entitis nie zawiera cukru?

Witam.lekarka poleciła moim dzieciom(2 lata i 6 lat)entitis do przyjmowania przed snem.na opakowaniu jest informacja ze podaje się po umyciu zębów i ze to nie powoduje próchnicy jedak w składzie zawiera cukier więc nie jestem pewna.proszę o rade

Mgr Joanna Szmitka-Ĺuszczyk

Witam

Entitis "słodzony " jest zamiennikiem popularnego cukru (izomalt) oraz fruktozą.
Zgodnie z deklaracją producenta obie substancje nie wpływają na rozwój próchnicy.
Wielu rodziców bardzo chwali sobie skuteczność tego preparatu.
Natomiast nie są oczywiście żadne badania reprezentatywne, na których można się opierać.
A zębów nie można umyć, aby nie spłukiwać ochronnego biofilmu, który ma się utworzyć na śluzówkach i który to ma być barierą ochronną.

Pozdrawiam
Asia Szmitka-Łuszczyk

Entitis to dietetyczny środek specjalnego przeznaczenia medycznego stosowany w profilaktyce nawracających infekcji ucha, nosa, gardła,w trakcie infekcji wirusowej nosa i/lub gardła oraz po przebytej anginie.Jeżeli lekarz zlecający tak uważa środek jest bezpieczny.