Czy HIIT można ćwiczyć codziennie?

Ćwiczę HIIT od 4 dni codziennie, ale w internecie znalazłam informację, że trening tego typu powinno się ćwiczyć z wprowadzeniem co najmniej jednego dnia przerwy pomiędzy kolejnymi treningami HIIT. Dlaczego? Czy nie można ćwiczyć codziennie? Dodam, że ćwiczę po 10 minut.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Trening HIIT, czyli trening interwałowy, nie powinien być wykonywany codziennie, ze względu na możliwość katabolizmu tkanki mięśniowej. Oznacza to rozkład oraz uszkodzenie włókien mięśniowych. Podczas intensywnego wysiłku mogą zostać uszkodzone włókna mięśniowe. Przy ograniczonym treningu, wykonywanym co drugi dzień, oraz jeśli nie wykonujemy ćwiczeń na czczo, nie jesteśmy zagrożeni katabolizmem.

Czas i intensywność ćwiczeń powinny być zwiększane z czasem, ze względu na lepszą wydolność tlenową i kondycję fizyczną.

Pozdrawiam.