Czy istnieje możliwość wyleczenia jąkania się poprzez hipnozę?

Witam. Jestem osobą jąkającą się i chciałbym zapytać czy istnieje możliwość wyleczenia hipnozą? Marcin.

Witam

W podręcznikach logopedii hiponoza jest czasami podawana jako metoda terapeutyczna. W literaturze przedmiotu oraz na forach internetowych można odnaleźć świadectwa wyleczenia tą metodą.
Jako, że jest to metoda traktowana jako postępowanie nie konwencjonalne trudno znaleźć logopedę, który pracuje z wykorzystaniem hipnozy. Nie uczą tego na studiach, nie ma takich szkoleń.
Jeśli ktoś próbował metod konwencjonalnych, które nie przyniosły skutku to pewnie warto spróbować.
Osobiście w swojej praktyce nie spotkałam się z pacjentem, który uporał się z problemem wykorzystując możliwości hipnozy.

Pozdrawiam

Joanna Gałczyńska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl