Czy jak pójdę na wizytę do psychiatry i powiem, że się okaleczam, to mogą mnie za to zamknąć w szpitalu?

Jestem obecnie diagnozowana psychiatrycznie. Biorę od 3 tygodni leki. Dostałam skierowanie na badanie neurologiczne i ten mnie skierował na TK głowy (sugestia organicznego uszkodzenia OUN), co powoduje zaburzenia osobowości. Dziś się pocięłam żyletką na łokciu tak mocno, że zrobiła się dziura i długo krwawiło (w końcu ustało), ale dziura mocna została. Okaleczam się już długo, ale nigdy takiej rany sobie nie zrobiłam jeszcze, a było to pod wpływem chwili... Czy jak pójdę na wizytę do psychiatry i powiem o tym to mogą mnie za to zamknąć, bo tak coś słyszałam?

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Proszę się nie bać i poinformować psychiatrę o tym incydencie. Podstawą Pani postępów w leczeniu jest zaufanie i szczerość w relacji z psychiatrą.
Niech się Pani nie obawia leczenia szpitalnego, gdyż oddziały psychiatryczne funkcjonują teraz na bardzo wysokim poziomie, a pozwalają na intensywne oddziaływanie w krótkim stosunkowo czasie, celem wsparcia pacjenta oraz wprowadzenia właściwego leczenia farmakologicznego. Niemniej jednak jeśli lekarz skierował Panią do diagnozy neurologicznej w trybie ambulatoryjnym, nie planuje zapewne na tym etapie Pani hospitalizacji.

Powodzenia i pozdrawiam