Jak rzucić cięcie się?

Jestem uzależniona, dziś się zorientowałam po tym jak ciężko było mi się nie pociąć, jak rzucić endorfiny? Jakiś program odwykowy? Stopniowo zmniejszać dawki, czy nagle zerwać z nałogiem. Jak subsydiować endorfiny? Poproszę wersję dla leniwych niejadków. Dziś się nie pocięłam, wygrałam, ale jaką taktykę wybrać na przyszłość? Przejrzałam neta i nie znalazłam odpowiedzi. Leczę się psychiatrycznie od 5 lat moja diagnoza to F60.3. Dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Witam,

Proszę porozmawiać ze swoich psychiatrą i terapeutą o nurtujących Panią pytaniach. Dobry, szczery kontakt z lekarzem prowadzącym jest gwarantem postępów w procesie leczenia.
Niestety nie mając bezpośredniego kontaktu z pacjentem nie wolno stawiać diagnozy, ani sugerować oddziaływań, gdyż mogą być one sprzeczne z założeniami terapeutycznymi specjalisty, u którego się Pani leczy.

Powodzenia i pozdrawiam