Czy jest jeszcze dla mnie szansa na znalezienie wybranka?

Mam 24 lata i nigdy nie byłam w związku. Nie mam żadnych doświadczeń w tej dziedzinie. Jednocześnie marzę o ślubie, poznaniu bratniej duszy. Boję się jednak, że dla mnie już za późno, bo po 30 nie wypada brać już ślubu, a jeżeli kobieta nie wyjdzie za mąż do 30, to jest uważana za starą pannę. Czy jest jeszcze dla mnie szansa na znalezienie wybranka?

Dzień dobry
Nie ma idealnego wieku na zawarcie małżeństwa, ani na poznanie bratniej duszy. Co więcej wydaje się, że związki zawarte w późniejszym okresie życia, to związki zawierane między ludźmi, którzy lepiej się znają, wiedzą czego oczekują od potencjalnego partnera i życia. Co więcej dzięki takiej wiedzy łatwiej komunikować komuś o swoich potrzebach itp. Jest to niewątpliwie przewaga związków zawieranych w późniejszym okresie życia. Oczywiście jeśli planujemy założyć rodzinę, to niestety biologia pozostaje nieubłagalna, optymalny wiek na rodzenie dzieci jest przed 30. Jednak obserwuje się również w tym zakresie zmiany i coraz więcej kobiet decyduje się na dziecko po 30. Zazwyczaj świeżo upieczeni rodzice są już wtedy stabilni finansowo i zawodowo.
Inna sprawa, że miłość ma to do siebie, że jest nieprzewidywalna i nikt nie zna dnia i godziny kiedy nas dopadnie :) Osobną kwestią jest jednak fakt, że do tej pory, pomimo odczuwanym pragnieniem bycia w związku jest Pani nadal sama. Może warto skontaktować się w tej sprawie z terapeutą, pozwoli on zrozumieć Pani rzeczywiste pragnienia. Pozdrawiam http://psychoterapia-krakow.net/

Witam

Pisze Pani, jako kobieta 23 letnia - weszła Pani w fazę dorosłości- do 30tki jeszcze kilka lat (7). Przyzna Pani, że to dużo miesięcy i dni na szukanie bratniej duszy. Proszę mieć oczy szeroko otwarte, Może Pani skorzystać z pomocy specjalistycznej, zalecane jest wsparcie psychoterapeutyczna.
Pozdrawiam serdecznie

Na pewno nie jest prawdą, że "po 30 nie wypada już brać ślubu", ponieważ statystyki potwierdzają, że obecnie coraz więcej osób zawiera związki małżeńskie właśnie w tym okresie życia. W dużych miastach te tendencje są jeszcze bardziej wyraźne, dlatego z całą pewnością nie jest "dla Pani już za późno". Co więcej w większych miastach wypada już z użycia określenie "stara panna", na rzecz określenia "singiel" i "singielka". W wielu środowiskach bycie singielką jest wręcz lansowane, jako nowoczesny styl bycia wyzwolonych i wyemancypowanych kobiet XXI w. Pyta Pani, "czy jest jeszcze dla Pani szansa", cóż mam powiedzieć, jest Pani młodą kobietą, ma Pani przed sobą setki szans. Wiele osób przeżywa romanse w wieku 50, 60 czy nawet 70 lat. Proszę więc korzystać z życia i swojej młodości póki czas.

Witam Panią
Na szczęście miłość nie pyta o wiek i nie uznaje
żadnych barier.
Miłość ma moc naradzania się i rozkwitania w każdym wieku.
Często przychodzi w takiej chwili, kiedy jej się nie spodziewamy.
Proszę więc nie tracić nadziei.
Jedyne, co mnie niepokoi, to fakt, że będąc osobą bardzo
młodą, zadaje Pani takie pytania.
Mogę wnioskować (niekoniecznie trafnie), że wynika
to z Pani niskiej samooceny.
Lęk przed samotnością może wynikać np. z częstych rozstań
z pracującą mamą w okresie dzieciństwa lub z niezaspokojonej
potrzeby kochania i bycia kochaną.
Być może jakieś przykre doświadczenia w przeszłości sprawiły,
że odczuwa Pani lęk przed rozstaniem, przed odrzuceniem
czy lęk przed zaangażowaniem się.
Jeżeli się mylę, proszę mi wybaczyć, jeżeli natomiast
odczuwa Pani wewnętrzny dyskomfort, który utrudnia
Pani stworzenie satysfakcjonującego związku,
to zachęcam do omówienia tego z psychologiem
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl