Czy jest to związane z usunięciem tego woreczka?

Witam. W czerwcu 2022r miałam usuwany woreczek żółciowy (kamica żółciowa) po operacji czułam się dobrze. Od jakiegoś czasu czuje ciągle mdłości. ( Ciąża wykluczona) rano budzę się z mdłościami, i przez cały dzień jest mi niedobrze. Czasami nawet mam lekki ból w okolicach żołądka. Po każdym posiłku mam wrażenie że mdłości się nasilają Czy jest to związane z usunięciem tego woreczka?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

po usunięciu woreczka żółciowego, niektórzy ludzie mogą doświadczać pewnych objawów trawiennych, takich jak mdłości, bóle brzucha i wzdęcia, jednak takie symptomy występują częściej w okresie zaraz pozabiegowym. W Pani przypadku przyczyna problemu może leżeć gdzieś indziej.

Możliwe przyczyny mdłości i bólu brzucha to na przykład choroba wrzodowa żołądka, choroba refluksowa żołądka, zakażenie Helicobacter pylori, zaburzenia trawienia, a nawet problemy z nerkami lub wątrobą. W każdym przypadku warto skonsultować się z lekarzem, aby zbadać przyczyny tych objawów i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-przyczyny-mdlosci-i-wymiotow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.