Czy mam prawo, aby nie utrzymywać kontaktów z córkami partnera?

Witam, związałam się z partnerem, który ma 2 dorosłe córki. Nie akceptują one naszego związku, ponieważ uważają, że ojciec nie powinien był rozwodzić się z ich matką i rozbijać rodziny (5 lat temu). Dziewczyny "szukają" do czego mogły by się przyczepić do mnie aby ich ojciec nie był ze mną. Trochę mnie ta sytuacja denerwuje, czuję ich oddech za plecami na każdym punkcie. Poprosiłam partnera, żeby spotykał się z nimi sam i poza moim domem (partner mieszka u mnie) ponieważ ta sytuacja jest dla mnie stresująca i powoduje ciągłe konflikty. Powiedziałam też, że wolałabym aby ograniczyć mój kontakt z nimi, ponieważ nie ma sensu żeby wchodziły w nasze życie i nasze sprawy. Partner nie rozumie mojej postawy, uważa że to im kiedyś przejdzie, a do tej pory powinnam to akceptować. Ja nie widzę, żeby miało być lepiej i mam dość znoszenia ciągłych fochów i niestosownych zachowań, lub złośliwości. Czy mam do tego prawo?

Szanowna Pani,
jeśli nie ma Pani potrzeby utrzymywać relacji z córkami partnera "nic na siłę", wskazany jest obustronny kompromis, szacunek, zrozumienie.
Pozdrawiam serdecznie