Rozszerzeniowa postawa partnera w sprawie posiadanych przedmiotów

Mam Problem z moim partnerem. Jestem z nim od 2,5 roku. Podczas tego zwiazku kupilam sobie samochód. Partner nie dolozyl sie ani centa do niego. Oplaty czesci koszta ponosze ja. Jedyne Co Jesli cos trzeba wymienic to robi to on. Partner uwaza ze to jest wspolny samochód. Oczekuje bym caly czas mu dawac Auto do pracy, poprostu wszedzie, Jesli nie dostanie go to robi mi wyrzoty ze to wspolne Auto Bo jestesmy w zwiazku. A mi proponuje jezdzic busem. Wiecznie o to klotnie sa. Co mam zrobic?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji wskazana jest szczera rozmowa z partnerem na tematy sporne. Być może konieczna będzie pomoc psychologa.

Na podstawie Pani słów wnioskuję, że jest Pani rozczarowana zachowaniem partnera. Uważa Pani samochód za swoją własność, nie wspólną, a zachowanie partnera ocenia Pani jako "postawę roszczeniową". Oczywiście nie ma w tym nic złego. Ma Pani prawo do własnych odczuć, opinii i oczekiwań. Mam jednak wrażenie, że kłótnie o samochód tylko odzwierciedlają jakiś głębszy problem pomiędzy Wami. Wyjścia są dwa. Albo skorzystacie z terapii dla par, gdzie będziecie pracować nad wzajemnym zrozumieniem i osiągnięciem kompromisu. Albo skorzysta Pani z terapii indywidualnej, podczas której może Pani pogłębić rozumienie własnych emocji i oczekiwań dotyczących funkcjonowania Waszego związku oraz poszukiwać odpowiedzi w samej sobie. Proszę skonsultować się ze specjalistą, który posiada kwalifikacje w zakresie psychoterapii.