Czy mogę sama wyleczyć swoje lęki?

Mam 15 lat. Moja "choroba" zaczęła się w grudniu ubiegłego roku. W kościele zrobiło mi się słabo, myślałam, że umieram... Byłam w szpitalu. Miałam różne badania, które nic nie wykazały. Przez pewien czas było dobrze. Teraz moje lęki powróciły. Boję się najbardziej chodzić do kościoła, bo mam wrażenie, że mi się coś stanie... Miewam wtedy zawroty głowy. Boję się wszystkiego... Niedawno umarł mi dziadek, od tamtej pory boję się "duchów", zastanawiam się nad sensem istnienia. Jest mi bardzo ciężko... Nie wiem co robić. Niestety nie mam możliwości skorzystania z pomocy psychologa. Co mogę robić podczas takiego napadu lęku? Czy mogę leczyć się sama? Jak? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Witam

Rozumiem, że napady lęku i paniki uniemożliwiają Ci normalne funkcjonowanie. Myślę, że wyjątkowo źle czujesz się w kościele, gdyż miejsce to kojarzy Ci się z pierwszym zasłabnięciem. Silny lęk ma bardzo negatywny wpływ na Twój organizm, dlatego powinnaś skorzystać z pomocy specjalisty.
Postaraj się znaleźć psychologa albo psychiatrę, a jeśli nie masz takiej możliwość skorzystaj z wizyty u lekarza pierwszego kontaktu, który z pewnością Ci również pomoże włączyć właściwe leczenie i radzić sobie w sytuacjach stresowych.

Powodzenia i pozdrawiam.