Czy mój chłopak ma problemy z alkoholem?

Mój chłopak często pije, później zazwyczaj tego nie pamięta. Zauważyłam, że robi to prawie codziennie. Na tygodniu pracuje na budowie i tam pewnie wypija kilka piw. Po powrocie do domu wypija kolejne 3-4. W soboty pracuje jako dj w dyskotece i tam też pije. On nie ma umiaru, pije przez całą imprezę. Ostatnio przesadził, kiedy byliśmy na imprezie. Nawet nie wiem, kiedy się upił, bo zazwyczaj go pilnuję. Podczas imprezy pomieszał ustawienia sprzętu i zepsuł głośniki, potem kłócił się ze swoim szefem, że to nie jego wina. Szef mu nie uwierzył, bo mój chłopak był pijany. Jadąc na imprezę, na której grał, zaczęliśmy w samochodzie się kłócić, bo zabrałam mu piwo. Na imprezie chciałam się z nim pogodzić. On też, ale tylko dlatego, żebym pozwoliła mu wypić, a jak mu dałam wybór - ja albo alkohol, to bez wahania poszedł po drinka i zaczął krzyczeć, że nie będę mu rozkazywać. Strasznie się o to pokłóciliśmy.

O nic innego się nie kłócimy, tylko o to. Nie potrafię wywrzeć na nim takiego wpływu, żeby mnie posłuchał. Pod tym względem nikogo nie słucha. Martwię się o niego, bo jak teraz nie da sobie pomóc, to później może być za późno. Chcę tylko, żeby nie pił tyle i tak często. Wiele razy rozmawiałam z nim jak był trzeźwy, ale on tylko obiecuje i przeprasza, a potem dalej robi tak samo. Jak mam wpłynąć na niego, jak mam mu pomóc? Czy ma on już problem z alkoholem, czy nie? Może za bardzo jestem przewrażliwiona? Kocham go, ale boję się, że może kiedyś mnie uderzy po pijanemu, choć z tego co wiem, nigdy jeszcze nie uderzył dziewczyny. Nie wiem co dalej będzie z nami, jeśli nic się nie zmieni.

Witam!

Pani chłopak ma problem z alkoholem, czego najlepszym przykładem jest jego obiecywanie, że już dalej nie będzie tak postępował. Trudno jest wpłynąć na taką osobę, ponieważ alkohol zmienia myślenie i postrzeganie świata. Uczucia i bliskie osoby przestają być ważne, bo teraz na pierwszym miejscu jest alkohol. Stara się Pani pilnować chłopaka, żeby nie pił. Proszę się zastanowić, czy to daje jakiekolwiek efekty? Jeśli Pani chłopak nie znajdzie w sobie siły i motywacji do zmiany postępowania i utrzymania abstynencji, to Pani prośby i groźby mogą nie wpłynąć na niego. Oczywiście warto próbować i zachęcać go do kontaktu ze specjalistą. Jednak sama Pani powinna sobie wyznaczyć granice, na ile może Pani sobie pozwolić w tych działaniach. Proszę nie zapominać o sobie i swoich potrzebach, ponieważ Pani jest równie ważna, co Pani partner. Warto również zrobić podsumowanie zysków i strat, jakie przeżywa Pani w trakcie związku z partnerem. Może to Pani pomóc w podejmowaniu dalszych decyzji, co do przyszłości Pani i partnera.

Pozdrawiam

Nie jest Pani przewrażliwiona. To o czym Pani pisze to typowe objawy alkoholizmu. Niestety żadne obietnice, przysięgi nic nie przyniosą. Uzależnienie jest poważną chorobą i wymaga profesjonalnego leczenia. Choroba ma charakter postępujący, czyli mogą się szybko spełnić Pani objawy. Powtarzam, proszę nie wierzyć w żadne obietnice. Jedynie leczenie może pomóc.
Zachęcam Panią do kontaktu z terapeutą uzależnień w poradni leczenia uzależnień, dostanie Pani dalsze wskazówki.