Czy mój metabolizm jest rozwalony?

Witam, przez 5 tygodni stosowałam dietę 1000kcal, z kilkoma przerwami (3-4 dni), chce powrócić do diety o wiekszej kaloryczności, ale boje się, ze przytyje, czy mój metabolizm jest rozwalony? Dodoam, ze w ciągu tych 5 tyg schudłam 5kg ćwicząc 3-4 razy w tygodniu

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Nie powinna Pani przy diecie 1000 kcal ćwiczyć - to zbyt mała podaż energii. Taka deficytowa dieta nie powinna być nigdy stosowana. W chwili obecnej dobrze by było poprosić o pomoc specjalistę, który wyjaśni w oparciu o wywiad żywieniowy jak utrzymać masę ciała i jeść zgodnie z zapotrzebowaniem kalorycznym.