Czy mój stan psychiczny jest chwilowy czy wymaga ingerencji lekarza?

Witam. Jestem kobietą. Czuję przygnębinie od długiego czasu. Chodzi o to ,że mam dosyć kontaktu z ludźmi. Po prostu ich nienawidzę za ich dwulicowość. Nie potrafię nikomu zaufać ,nie mogę się nikomu wygadać przez co tłumię wszystko w sobie. Jestem podejrzliwa wobec każdego (nawet przyjaciół) bo już się przejechałam na kilku osobach.Codziennie rano wstaję i myślę ,że po co mam wstawać ,bo i tak wszystko się powtórzy. Codziennie to samo. Inni tylko męczą mnie pytaniami i swoimi problemami. Zobojętniałam ''od zewnątrz''. Nie po sobie nie pokazuję ,ale od środka jest napięta. Czasami odczuwam pustkę i ucisk w żebrach. Nie jest to ból fizyczny. Nie cieszą mnie spotkania ze znajomymi ,a wręcz irytują. Kiedy wracam do domu zawszę myślę ,że muszę zrobić jeszcze to to tamto i czy zdążę. Jestem wszystkim zmęczona i zdarza mi się myśleć ,że chciałabym umrzeć ,ale powstrzymuje mnie myśl ,że są rzeczy ,które lubię. Kiedy kładę mam gonitwę myśli i nie mogę zasnąć nawet kilka godzin. Często myślę o sobie ,że jestem beznadziejna z powodu nie zbyt prostych nóg przez które nie mogę uprawiać sportu ,bo powoduje to ból. Czy mój stan psychiczny jest chwilowy czy wymaga ingerencji lekarza? Proszę o pomoc.

Witam serdecznie,
Zdecydowanie polecam Pani wizytę zarówno u psychiatry, jak i u psychoterapeuty.
"Czy mój stan psychiczny jest chwilowy czy wymaga ingerencji lekarza?" - nie jest chwilowy, sama Pani pisze, że stan taki trwa od długiego czasu.
Pomoc specjalisty wydaje się koniecznością!

Pozdrawiam
Agnieszka Jabłonowska

WItam, radziłbym udać się z tymi problemami do psychoterapeuty. Myślę, na podstawie Pani opisu
że pewna ingerencja względnie przynajmniej porada by się Pani bardzo przydała
Pozdrawiam

Witam Panią,
Problemy, które Pani opisuje mogą być reakcją obronną
ludzkiej psychiki na stres, lęk czy traumatyczne przeżycie.
Pani objawy mogą wskazywać na zaburzenia nerwicowe,
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został prawidłowo zdiagnozowany i żeby Pani jak najprędzej rozpoczęła psychoterapię, gdyż objawy mogą się nasilać i mogą prowadzić
do pogarszania się stanu zdrowia psychicznego i fizycznego.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe
i ich konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pani spokój i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl